KONST / Litografier / Färglitografi 9832038
nr 983 2038
Färglitografi
signerad, 11/20, Man, motivet: 51x41
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 28 september 2015
kl 20:52:12
27/9 18:58:55
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta